Audyty energetyczne dla firm

Kto musi wykonać audyt energetyczny?

Audyty energetyczne obowiązkowe są dla firm, które w co najmniej jednym z dwóch lat:

  • zatrudniały 250 i więcej pracowników
  • osiągnęły roczny obrót netto przekraczający 50 milionów euro lub suma aktywów ich bilansu przekroczyła 43 miliony euro.
Profesjonalne audyty energetyczne dla firm

Dlaczego należy przeprowadzać audyty energetyczne?

Celem audyty jest pozyskanie wiedzy o profilu zużycia i wykorzystania mediów audytowanego przedsiębiorstwa, budynku, instalacji przemysłowej, handlowej lub publicznej. Podczas audytu energetycznego dokładnie określa się w jaki sposób oraz w jakiej ilości możliwe będzie uzyskanie oszczędności.

Co jest celem audytu?

Cel to przede wszystkim określenie struktury zużycia energii i na jej podstawie uzyskanie zaleceń konkretnych rozwiązać technicznych, organizacyjnych i formalnych, pozwalających skutecznie ograniczyć zużycie energii, pozostawiając taką samą wydajność.

Audyt energetyczny to także pełne doradztwo w zakresie realizacji inwestycji energetycznych i gazowych. Zatem audyt energetyczny to dosłownie niezależna i obiektywna opinia o tym, które modernizacje będą opłacalne oraz jakie produkty i rozwiązania techniczne okażą się najkorzystniejsze w przypadku konkretnego przedsiębiorstwa.

Co powinien zawierać audyt energetyczny firmy?

  • Pełną inwentaryzację instalacji energetycznych
  • Ocenę właściwości cieplnych budynku
  • Określenie charakterystyki energetycznej budynku
  • Wskazówki dot. sposobów na zmniejszenie zużycia energii
  • Ocenę opłacalności każdej z metod oraz wskazanie, które z nich są najbardziej optymalne

Należy jednak pamiętać, że audyt energetyczny nie jest podstawą do prowadzenia robót, a jedynie podstawą założeń do projektu modernizacji budynku lub instalacji.

Sama procedura audytowania jest dosyć skomplikowana i wielopłaszczyznowa, natomiast z pewnością pozwoli na uzyskanie niezależnego i profesjonalnego stanowiska dla każdego rodzaju planowanych modernizacji. Audyt energetyczny wskaże także dokładne wyliczenia dotyczące kosztów, zysków, czasu zwrotu oraz innych wskaźników opłacalności.

TELEFON KONTAKTOWY

ADRES

ul. Krasińskiego 12
Poznań

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Czas na Twój ruch!

NAPISZ DO NAS

Umów się na 20 minutową bezpłatną konsultację

TELEFON KONTAKTOWY

ADRES

ul. Krasińskiego 12
Poznań