Jak płacić mniej za prąd budowlany?

Czym jest prąd budowlany?

Prądem budowlanym określa się specjalną taryfę oferowaną przez sprzedawców energii elektrycznej. Taryfa ta została stworzona do wykorzystywania wyłącznie na placu budowy, którego nie wolno zasilać prądem w standardowej taryfie.

Płać mniej za taryfę prądu budowlanego

Ile kosztuje prąd budowlany?

Prąd budowlany co do zasady jest droższy od prądu z taryfy domowej. Wynika to z faktu, że stałe stawki sieciowe i stawki opłaty przejściowej należy pomnożyć przez wybraną moc umowną. A zatem w każdym przypadku będzie on droższy, niż prąd z taryfy dla gospodarstw domowych, ponieważ w niej wspomniane wyżej mnożniki nie istnieją.

Czy da się obniżyć cenę prądu budowlanego?

Tak! Bardzo często generalny wykonawca lub inwestor na etapie „załatwiania przyłącza budowlanego„ nie ma pojęcia o tym, że może podpisać umowę z innym sprzedawcą i tak samo, jak inni klienci biznesowi – oszczędzać na optymalizacji energii elektrycznej.

Już na etapie przygotowywania się do realizacji inwestycji, małej czy dużej warto pomyśleć o optymalnym doborze taryf i mocy przyłączeniowych/umownych.

A zatem odpowiedni dobór taryfy pomoże Ci skutecznie obniżyć koszy prądu budowlanego. Zmiana sprzedawcy pozwala zaoszczędzić od 15% do nawet 25% na całej fakturze – bardzo często może to stanowić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności miesięcznie!

Jak oszczędzać na prądzie budowlanym?

Można powiedzieć, że do maksymalizacji oszczędności potrzeba doświadczenia. Plac budowy dzieli się na kilka części, do których dostarczona jest energia, między innymi cześć socjalno-biurowa, na którą nie potrzeba wysokich taryf, a odpowiednie zaplanowanie tego przed realizacją przyłącza pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy, podczas eksploatacji, ale także przy opłatach za przyłącze.

Optymalizować wykorzystanie koszty energii można zarówno od samego początku, jak i w trakcie inwestycji poprzez obniżenie stawki za zużywaną energię czynną.

Kiedy zmienić prąd budowlany na taryfę domową?

Taryfę zmienić można dopiero po zakończeniu budowy, tzn po odbiorze budynku. Aby przejść na inną taryfę energetyczną należy przedstawić sprzedawcy energii odpowiedni dokument potwierdzający ukończenie budowy i odbiór budynku. Możesz także zakończyć aktualną umowę oraz podpisać umowę z innym dostawcą – bardzo często jest to korzysta z finansowego punktu widzenia opcja.

TELEFON KONTAKTOWY

ADRES

ul. Krasińskiego 12
Poznań

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Czas na Twój ruch!

NAPISZ DO NAS

Umów się na 20 minutową bezpłatną konsultację

TELEFON KONTAKTOWY

ADRES

ul. Krasińskiego 12
Poznań