Usługa DSR

Czym jest usługa DSR?

Usługa DSR to skrót od Demand Side Response, czyli czasowej redukcji poboru mocy. DSR polega na przesunięciu poboru energii i inne pory dnia w celu optymalizacji kosztów energii elektrycznej i gazu. Dodatkowo w ramach usługi zmianie podlegają punkty pracy pomocniczych elementów procesów, które nie mają bezpośredniego wpływu na produkcję. To także zbuforowanie procesu produkcji poprzez akumulację energii np. w  obiektach chłodniczych. Finalnie usługa DSR pomaga wykorzystać na własne potrzeby generację energii elektrycznej z posiadanych źródeł wytwórczych.

Usługa czasowej redukcji poboru mocy

Jakim firmom pomoże?

Usługa DSR pomaga wszystkim odbiorcom przemysłowym, którzy są w stanie (z uwagi na specyfikę pracy) przesunąć część poboru energii elektrycznej w inne pory dnia. Przesunięcie poboru stosuje się, aby pomóc zbilansować Krajowy System Elektromagnetyczny.

Jakie korzyści dla firm płyną z usługi DSR?

Z tytułu wdrożenia czasowej redukcji poboru mocy, przysługuje wiele benefitów – również finansowych. Przede wszystkim firm, która skutecznie skorzystała z usługi DSR otrzymuje wynagrodzenie za gotowość do redukcji oraz z tytułu samej redukcji mocy. Taka organizacja bierze także udział w stabilizacji cen energii elektrycznej na rynku.

Ogromną korzyścią jest także brak kosztów implementacji oraz wzrost bezpieczeństwa energetycznego firmy. Wdrożenie usługi DSR to także atut, wyróżniający firmę na tle konkurencji. Co więcej, po wdrożeniu, usługobiorca otrzymuje dostęp online do systemu wizualizacji danych.

Wybierz Parsymonię i rozpocznij współpracę z liderem usług DSR w Polsce.

Kto może skorzystać z usługi?

Z usługi DSR mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa posiadające co najmniej kilkaset kW mocy przyłączeniowej i są w stanie

  • czasowo zredukować pobór mocy
  • przesunąć pobór na pory dnia
  • wyłączyć czasowo własne źródło lub magazyn energii.

Ile wynosi wynagrodzenie z tytułu wdrożenia usługi?

Firma, która skutecznie wdrożyła Czasową Redukcję Poboru Mocy może liczyć na niemałe zyski. Wysokość wynagrodzenia zależy przede wszystkim od potencjału redukcji poboru mocy. Nie mniej jednak, za samą gotowość do redukcji firma może zarobić rocznie od kilkudziesięciu do nawet ponad dwustu tysięcy złotych za każdy 1 MW mocy.

Telefon kontaktowy

Adres

ul. Krasińskiego 12

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Czas na Twój ruch!

NAPISZ DO NAS

Umów się na 20 minutową bezpłatną konsultację

TELEFON KONTAKTOWY

ADRES

ul. Krasińskiego 12
Poznań