Pomoc w uzyskaniu białych certyfikatów w firmie

Czym są Białe Certyfikaty?

Białe Certyfikaty to potoczna nazwa Świadectw Efektywności Energetycznej, które wydaje Urząd Regulacji Energetyki. Są one potwierdzeniem wdrożenia inwestycji, które mają na celu zmniejszenie zużycia energii.

Co ważne, jednostką wartości białego certyfikatu jest TOE – Tona Oleju Ekwiwalentnego (1 TOE to 41,868 GJ).

Białe Certyfikaty

Dla kogo?

Białe Certyfikaty może pozyskać każde przedsiębiorstwo, które planuje wdrożyć inwestycje poprawiające efektywność energetyczną.  Do przykładowych inwestycji możemy zaliczyć:

  • Termomodernizację budynków
  • Wymianę oświetlenia na LEDowe
  • Inwestycja w systemy odzyskujące energię
  • Ulepszenia systemów chłodzenia

Jak wygląda proces uzyskania Białego Certyfikatu?

Nasze działania rozpoczynamy zawsze od pełnego audytu energetycznego. To kompleksowe, wielopłaszczyznowe działania, które wskażą drogę do dalszych optymalizacji energetycznych.

Następnie, mając już informacje pozyskane z audytu energetycznego, ustalimy harmonogram inwestycji. Powoli nam to na złożenie wniosku o wydanie Białego Certyfikatu. Zwykle wydanie decyzji zajmuje maksymalnie 45 dni.

Po zrealizowaniu inwestycji i otrzymaniu Białego Certyfikatu, należy wykonać porównawczy audyt powykonawczy.

Następnie, już po całym procesie związanym z uzyskaniem BC, możemy sprzedać nasz certyfikat na TGE. Spieniężenie uzyskanej oszczędności pozwoli na dodatkowe obniżenie kosztów inwestycji.

Jakie korzyści dla firm płyną z Białych Certyfikatów?

Przede wszystkim zaletami posiadania Białych Certyfikatów jest zwiększenie oszczędności energii elektrycznej oraz samo zmniejszenie strat energii w przedsiębiorstwie.

Dzięki Białym Certyfikatom można również pozyskać dofinansowanie. To świetny sposób na zaoszczędzenie na modernizacji, która już sama w sobie jest przecież oszczędnością dla przedsiębiorstwa.

Ogromną korzyścią jest także fakt, że Białe Certyfikaty można łączyć z innymi formami dofinansowania.

Możesz zatem zoptymalizować koszty energii w przedsiębiorstwie, pozyskując dodatkowo zewnętrzne dofinansowanie. Wszystko dzięki Białym Certyfikatom.

Telefon kontaktowy

Adres

ul. Krasińskiego 12

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Czas na Twój ruch!

NAPISZ DO NAS

Umów się na 20 minutową bezpłatną konsultację

TELEFON KONTAKTOWY

ADRES

ul. Krasińskiego 12
Poznań