Doradztwo energetyczne dla firm

Czym jest doradztwo energetyczne?

Doradztwo energetyczne to szereg kompleksowych usług, których celem jest poprawa optymalizacji efektywności energetycznej firmy. Prowadzone przez nas działania, zdecydowanie zmniejszają koszty związane z kupnem energii elektrycznej.  Doradztwo energetyczne powinno zostać wdrożone już na etapie projektowania budynków, aby od samego początku rozpocząć optymalizację.

Doradztwo Energetyczne Dla Firm

Dlaczego każda firma powinna skorzystać z consultingu energetycznego?

Korzyści z profesjonalnego doradztwa energetycznego są w jak najbardziej wymierne. Przede wszystkim efektem jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej – w konsekwencji firma będzie płaciła niższe rachunki za energię.

Efektem dobrego doradztwa energetycznego jest także bezpieczeństwo energetyczne. Oznacza to, że nawet podwyżki stawek na rynku nie zmienią wiele w kontekście opłat. Dodatkowo optymalizacja i ograniczenie zużycia energii elektrycznej wpłynie pozytywnie na środowisko.

Dla kogo jest doradztwo energetyczne?

Doradztwo energetyczne skierowane jest dla firm, które chcą zoptymalizować pobór energii. W praktyce oznacza to, że wszystkie chętne firmy mogą wdrożyć profesjonalne działania w tym kierunku. Co więcej, nie ma tutaj znaczenia dostawca energii, ponieważ skuteczne doradztwo pomoże w każdym przypadku. Jakie branże najczęściej korzystają z doradztwa energetycznego?

 • Energetyka
 • Ciepłownictwo
 • Przemysł
 • Budownictwo
 • Gospodarstwa domowe

Można więc powiedzieć, że z usługi doradztwa energetycznego mogą skorzystać wszyscy.

Na czym polega doradztwo energetyczne? Jakie kroki podejmiemy?

Doradztwo energetyczne to kompleksowe działania mające na celu optymalizację zużycia energii. Jak wygląda ten proces?

 1. Działania zawsze rozpoczynamy od przeprowadzenia audyty energetycznego. 
 2. Następnie wyciągamy wnioski z wyników audytu i wdrażamy działania, które rozpoczną proces optymalizacji energetycznej.
 3. Obliczenie zapotrzebowania na ciepło i opracowanie certyfikatów energetycznych.  Zapotrzebowanie na ciepło precyzyjnie określi ile energii cieplnej wymaga dany budynek. Na tej podstawie można określić idealną moc źródła ciepła. Certyfikaty energetyczne to dokumenty opisujące klasę obiektu w kontekście zużywanej energii.
 4. Proces kompensacji mocy biernej. Kompleksowe działania, które mają na celu zniwelowanie dysproporcji pomiędzy energią czynną i bierną. Dzięki kompensacji ograniczymy zużycie energii elektrycznej, jednocześnie zwiększymy efektywność energetyczną.
 5. Na koniec pomożemy Twojej Firmie w doborze i montażu odpowiedniej instalacji OZE. Pozwoli to skutecznie zwiększyć samodzielność energetyczną oraz być bardziej ekologicznym.

Jak wygląda procedura doradztwa?

Cały proces doradztwa energetycznego będzie zależny od indywidualnych potrzeb danej firmy, dlatego w każdym przypadku będzie on wyglądał inaczej. Ogólny proces może jednak wyglądać w taki sposób:

 1. Analiza potrzeb przedsiębiorstwa – pierwszym etapem jest rozmowa z przedsiębiorstwem i określenie celów. Na tym etapie przydatne będą wyniki audytu oraz wyliczone zapotrzebowanie na ciepło.
 2. Budowa planu działania – na podstawie uzyskanych danych ustalimy, co należy wykonać w celu osiągnięcia wymaganych celów.
 3. Finansowanie doradztwa – po przygotowaniu planu działania, pomożemy ci w znalezieniu optymalnej dla Ciebie formy finansowania doradztwa. Do wyboru jest w tym przypadku wiele opcji – od kredytów, poprzez dotację, aż po modele ESCO.
 4. Realizacja założeń – kiedy forma finansowania jest już ustalona możemy przejść do realizacji działań.
 5. Ewaluacja działań – po wdrożeniu istotnych zmian należy porównać aktualny stan, do tego, z którym zaczynaliśmy. To właśnie z tego powodu nieustannie monitujemy, analizujemy i reagujemy na zmieniającą się sytuację.
 6. Czerpanie korzyści – finalnym etapem – po skutecznym wdrożeniu strategii – jest czerpanie korzyści przez Twoją firmę.

Telefon kontaktowy

Adres

ul. Krasińskiego 12

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Czas na Twój ruch!

NAPISZ DO NAS

Umów się na 20 minutową bezpłatną konsultację

TELEFON KONTAKTOWY

ADRES

ul. Krasińskiego 12
Poznań