Dla kogo?

Dla rolników

Dzierżawa gruntów pod farmy fotowoltaiczne

Wsparcie budowy farmy OZE od A do Z

Doradztwo energetyczne w zakresie wsparcia w budowie farmy fotowoltaicznej oraz dzierżawie gruntów pod farmy fotowoltaiczne to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się farmy fotowoltaiczne służące produkcji energii. Na rynku pojawiło się wielu pośredników szukających atrakcyjnych gruntów pod dzierżawę, na których można będzie wybudować elektrownie słoneczne. Dzierżawa gruntów pod budowę farmy może być bardzo dobrą inwestycją, która przyniesie spore zyski nie używanym ziemiom.

Jeśli dzierżawę przeprowadzi się z doświadczony doradcą który będzie reprezentował Państwa interesy, zadba on również o zabezpieczenie całego procesu oraz pomoże w negocjacjach.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się samodzielna inwestycja w przygotowanie farmy i przejęcie przynajmniej części marży pośrednika.

Model współpracy

Pomożemy w pozyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do uruchomienia procesu budowy farmy fotowoltaicznej. Po uzyskaniu pozwoleń i dokumentacji sami zdecydujecie Państwo czy podejmiecie się budowy farmy czy lepszym dla Państwa rozwiązaniem będzie sprzedaż gotowej do rozpoczęcia budowy spółki. Istnieje bowiem możliwość sprzedaży spółki posiadającej wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy jeszcze zanim zostanie wbita pierwsza łopata.

Jak możemy pomóc w budowie farmy fotowoltaicznej?

  • Weryfikacja gruntu pod kątem możliwości realizacji inwestycji

  • Pozyskanie decyzji środowiskowej

  • Koordynacja monitoringu środowiskowego

  • Wystąpienie o warunki zabudowy (WZ) lub uwzględnienie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (MPZP)

  • Uzyskanie warunków przyłączenia

  • Uzyskanie pozwolenia na budowę

  • Przygotowanie do udziału w aukcji OZE / wsparcie przy pozyskaniu umowy CPPA

  • Pozyskanie finansowania dłużnego

  • Wspólna inwestycja w projekt inwestycyjny

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Czas na Twój ruch!

NAPISZ DO NAS

Grunt to podstawa

Podstawową kwestią do realizacji inwestycji w farmę fotowoltaiczną jest posiadanie prawa własności lub użytkowania do nieruchomości gruntowej. Należy zwrócić uwagę, że nie każdy grunt będzie nadawał się do realizacji tego typu inwestycji. Nieruchomość przeznaczona na potrzeby budowy farmy musi spełniać następujące wymagania:
Nieużytki oraz grunty o niskiej klasie bonitacji, tj. grunty klas IV, V, i VI,
Powierzchnia powyżej 2 ha,
Najkorzystniejsze nachylenie terenu to nachylenie w kierunku południowym,
Bliskość linii średniego napięcia (SN) lub Głównego Punktu Zasilającego (GPZ),
Brak planu zagospodarowania przestrzennego lub wpis do planu przeznaczeniu gruntu pod zabudowę energetyczną

Jeżeli Państwa grunt spełnia powyższe warunki i jesteście zainteresowani inwestycja w przygotowanie dokumentacji budowlanej i późniejszą sprzedażą spółki to jesteśmy gotowi pomóc Państwu na każdym etapie tego procesu.

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Czas na Twój ruch!

NAPISZ DO NAS