Dla kogo?

Dla przemysłu i przedsiębiorstw

Inwestycje ESCO

Czym są inwestycje ESCO i jak one działają?

ESCO, czyli Energy Service Company to formuła realizacji działań służących oszczędności energii.

Celem działania typu ESCO jest poprawa efektywności gospodarowania energią prowadząca do wymiernych efektów ekonomicznych, idących w parze z dbałością o środowisko naturalne.

Podmioty typu ESCO działają tam, gdzie energia nie jest wykorzystywana w sposób efektywny ze względu na Państwa nieświadomość lub brak funduszy potrzebnych do wykonania modernizacji. Firma typu ESCO jest podmiotem komercyjnym, który kieruje się zasadami rynkowymi. Warunkiem osiągnięcia sukcesu przez firmę jest realizacja najbardziej efektywnych projektów, które pozwolą na zwrot nakładów w możliwie najkrótszym czasie.

Każdy projekt poprzedzony jest wnikliwą analizą techniczną mająca na celu scharakteryzowanie obecnego układu oraz korzyści wynikających z modernizacji infrastruktury. Analiza ta zawiera opis możliwości zbilansowania poniesionych nakładów planowanymi oszczędnościami finansowymi.

Kto może skorzystać z oferty ESCO?

Jeżeli chcą Państwo zmniejszyć rachunki płacone za zużycie różnego rodzaju energii elektrycznej oraz ciepła powinni się Państwo zapoznać z formułą ESCO. Jest ona uniwersalna i korzystają z niej zarówno przedsiębiorstwa jak i podmioty publiczne.

Możliwe rodzaje umów do zawarcia z firma typu ESCO

  • Umowy EPC (Energy Performance Contract) – firma specjalizująca się w usługach energetycznych projektuje, wdraża, a także finansuje działania służące poprawie efektywności energetycznej. Zamawiający spłaca koszt ze środków, jakie uzyskał dzięki oszczędności energii. Wartość tych oszczędności jest zagwarantowana w umowie przez ESCO

  • Umowa EDC (Energy Delivery Contract) – Na jej mocy ESCO instaluje lub modernizuje źródło energii (np. fotowoltaikę, kogenerację, kocioł ciepła) czy oświetlenie, a następnie świadczy usługę dostaw energii po preferencyjnej cenie. ESCO zajmuje się eksploatacją oraz serwisem urządzeń

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Czas na Twój ruch!

NAPISZ DO NAS

Umów się na 20 minutową bezpłatną konsultację